Kurumsal

HAKKIMIZDA

Classxcar, daha önce turizm ve otomotiv sektöründe 20 yılı aşkın tecrübesi bulunan ortaklar tarafından, Türkiye turizmine yeni bir ürün geliştirmek amacıyla 2019 yılında kurulmuştur. Proje temelleri 2018 yılında atılmış fakat faaliyete 2019 yılının Haziran ayında geçmiştir.

Classxcar, bünyesinde 1930 ve 1980 model yılları aralığına ait bir döneme tanıklık etmiş, yaklaşık 30 adet klasik otomobil ve yine klasik değeri taşıyan araçlar bulundurmaktadır.

Turizm sektöründe acentelerin ihtiyaçları doğrultusunda yerli ve yabancı turistlere, şoförlü araç kiralama hizmeti veren classxcar, acentelerin ve turistlerin belirledikleri rotalar üzerinde, yarım gün, tam gün ve özel gezi programları gerçekleştirmektedir. Ayrıca organizasyon, festival, kurumsal etkinlikler, düğün, nişan, dizi, reklam ve film çekimleri gibi durumlarda dönem araçları ile hizmet vermektedir.

Yıllardır yerli ve yabancı turizm sektöründe büyük işler gerçekleştirmemiz, ayrıca klasik araçlar piyasasında önemli bir yerde oluşumuz bizi bu fikre zorladı. Uzun süredir ülke turizminde yenilikçi ve farklı yaklaşımların olmayışı, denenmemişi deneme arzusu ile birleşince ortaya ClassXcar doğdu.

Şuan için İstanbul Turizmine yeni bir soluk ve ülke ekonomisine katkı amacı güderek, sadece şoförlü araç hizmetini belli kalıplarda bırakmayıp bununla birlikte geziler, etkinlikler, davetler, organizasyonlar, özel günler, filmler, diziler ve kişisel projelerde yer almak üzere araçlarımızı hizmetinize sunuyoruz.